En Tatlı Köpek Irkları

Köpeklerin doğru olduğunu bildiği bir şey varsa, o da şudur: Köpekler koşulsuz sevgiyi herkesten daha iyi gösterir. Neredeyse tüm yavrular ağzına kadar sevgiyle dolu olsa da, bazı ırklar öpücük ve kucaklama söz konusu olduğunda pastayı alır. Küçük çocuklu ailelere uygun bazı ırklar vardır. Son derece sadık olduğu bilinen başka ırklar da var. Bununla birlikte, en sevecen köpek ırkları hem çocuklara hem de sahiplerine karşı tatlı ve naziktir. Biz senin için en tatlı köpekleri seçtik. Gelin birlikte bakalım.

En tatlı köpek ırklarının mutlaka en küçük veya en tüylü olmasına gerek yok. Sana tonlarca ilgi ve sevgi dolu bir köpek yavrusu arıyorsan, bir de tatlı mı tatlı olmasını istiyorsan o zaman senin ve ailen için en tatlı ırkları sıraladık.

Golden Retriever

Golden Retriever, en cana yakın köpeklerden biri olduğu için bir üne sahiptir ve bu temelsiz değildir. Son derece zeki ve itaatkar olsalar da (Amerikan Kulübesi Kulübü’ne göre bu köpekler genellikle rehber köpek olarak çalışırlar), bu çalışan köpekler sadık oldukları kadar tatlı ve sevecendirler. Şu sarı tüylerin güzelliğine bakar mısın?

Brüksel Grifonu

Dog Time’a göre, bu küçük cins başlangıçta Belçika ahırlarında fareleri ve sıçanları avlamak için yetiştirildi. Ancak sonunda bir evcil hayvan haline geldi. Zeki ve insansı yüzüyle, Brüksel Griffon çok tatlı ve sevecendir. Dikkatini çekeceği kesindir (karşılığında size bolca ilgi gösterirken).

Pit Bul Teriyeri

Pit Bull Teriyerleri diğer köpeklere karşı her zaman süper sevecen değildirler. Ancak insanlarla tam bir uyum içindedirler. Dog Time’a göre çocuklara karşı çok nazik oldukları için bir zamanlar “dadı köpekleri” olarak bilinen bu cins, yalnız kalmaktan nefret eder ve yabancılara da ailelerine gösterecekleri kadar sevgi gösterirler. Ayrıca o şapşal surat ifadeleri çok tatlıdır.

Büyük Dane

Danua, aslen yaban domuzu avlamak için yetiştirilmiştir. Ancak Alman yetiştiriciler sayesinde, bu cins, Dog Time’a göre 1800’lerin sonlarında vahşi bir avcıdan nazik bir arkadaşa rafine edildi. “Köpeklerin Apollo’su” olarak bilinen bu cins çok heybetli görünüyor ve aslında oldukça tatlı ve özenlidir.

İngiliz Bulldog

Ekşi suratlı ifadesine aldanma. İngiliz Bulldoglar görünüş olarak çok tatlıdırlar. American Kennel Club’ın belirttiği gibi, İngiliz Bulldog 2. Dünya Savaşı’nda İngiltere’nin sembolü haline gelmiştir. Bu cins çok iyi adapte olan, sakin ve kucaklaşmayı seven yumuşak huylu bir köpektir.

Bichon Frise

Neşeli, minicik, tatlı ama yaramaz Bichon Frise, tüm dünyaya bir oyuncak ayı surat ifadesiyle bakarlar. Bu cins, Dog Time’a göre en mutlu ve en hevesli arkadaşlar olarak bilinirler ve neredeyse oyun oynamak kadar sahibine sokulmayı da çok severler.

Labrador Köpeği

 

Amerika’nın en popüler cinsidir. Bu yavrular, Dog Time’a göre genellikle avcılar, rehber köpekler ve arama kurtarma köpekleri için alıcılar olarak kullanılır. İş ahlakına rağmen, Labrador Retriever’lar çok tatlı sevecendirler, sahiplerine sonsuz bağlılık ve sevgi gösterirler.

Eski İngiliz Çoban Köpeği

Eski İngiliz Çoban Köpekleri, Dog Time’a göre, başlangıçta sığır ve koyunları sürmek için yetiştirildi. Yumuşak, tüylü paltoları ve nazik gözleri ile kolayca tanınırlar (eğer onları tüm bu kürklerin altında görebilirsen!). Ama bu halleri onlara tatlılık katıyor. Zeki köpeklerdir. Belaya neden olmaktan çok kucaklaşmayı tercih eder ve büyük boyutuna rağmen bu cins bir sineği bile incitmez.

İrlanda Kurt Köpeği

İrlandalı bir Kurt Köpeği etkileyici bir şekilde uzundur. Ancak kalbi vücudunun büyüklüğü ile orantılıdır. Bu tatlı, hassas köpekler sınırsız severler ve çocuklara, kedilere ve diğer köpeklere karşı çok naziktirler.

Cavalier King Charles Spaniel

Muhteşem ismleriyle, Cavalier King Charles Spaniel tatlı, nazik ve her zaman çocuklarla dolaşmak için heveslidirler. Şu minik suratın güzelliğine bakın! Küçük ve özenli bu cins, karşılığında bu yavruyu bolca sevgiyle yıkadığın sürece, seni öpücük yağmuruna tutacağından emin olabilirsin.

Boksör

Aptal ve yaramaz Boksörler endişeli ifadelere sahip gibi görünürler. Ama bu surat ifadesi çok komiktir ve onların tatlı olmasının ana nedenlerinden biridir. Gerçekten endişelendikleri tek şey sana olabildiğince çok sevgi göstermektir. Bu cins yabancılara karşı temkinli olma eğiliminde olsa da, bunun tek nedeni sevgili aile üyelerine karşı çok korumacı olmalarıdır.

Vizsla

Bu tatlı av köpekleri başlangıçta tarlalarda uzun günler için yetiştirildi. Ancak iş günündeki bu yoğunluk, bir Vizsla evde olduğunda yoğun bir bağlılık haline geliyor. Pek çok yeteneği olan bu köpek, sosyal olmaktan başka hiçbir şeyi sevmez ve takdirlerini bir sürü öpücük ve kucaklama ile gösterirler.

 

Paylaşan heymypet