En Sadık Köpek Türleri

Tanıştığı herkese ‘mavi boncuk’ dağıtan köpekleri de çok seviyoruz ama bazıları var ki sahiplerine sonsuza kadar bağlı. İşte senin gönlünü ömür boyu fethedecek en sadık köpek türleri…

 

 

Köpekler biz insanların en iyi arkadaşlarından biri. Ancak, arkadaşlığın pek çok farklı durumu var. Bazı köpekler, onları kimin beslediğini ve gezdirdiğini pek bilmiyor veya umursamıyor. Hatta tanıştıkları her yabancıya aşık oluyor. Ama şimdi sayacağımız türler öyle değil. Sahiplerine sonsuza kadar bağlı olan en sadık köpek türlerini senin için sıralıyoruz!

En Sadık Köpek Türleri Hangileri?

1. Great Pyrenees

Great Pyrenees koruma içgüdüsüne sahip koruyucu ve sadık köpek türlerinden biri. Hatta eğer Great Pyrenees türü bir köpeğin varsa kendine ait bir ejderhan olduğunu da söyleyebiliriz. Haha! Bu cins ve benzeri Kuvasz; görkemli, sakin, akıllı ve son derece gösterişli bir tür. Hem Great Pyrenees hem de Kuvasz, çok sabırlı oldukları için harika aile ırkları olurlar. Koyun güden kardeşleri gibi, bol miktarda erken eğitim ve sürekli egzersiz ve zihinsel uyarım gerektirirler.

2. Collie

Collie de en sadık köpek türlerinden biri. Bu ırkı dünya çapında üne kavuşturan, Lassie filmi ve dizisi olmuştur. Hatta film öylesine ünlü olmuştu ki, bu film yüzden yanlış bir şekilde Collie ırkı,pek çok yerde Lassie ırkı sanılmaktadır. Çok zeki, herkesle iyi geçinen bir köpektir. Sevdiği insanlara yakın davranır ve onları korumasına alır. Çocuklarla iyi anlaşır. Saldırgan değildir, ama hoşlanmadığı kimseler kuşkuyla yaklaşır. Lassie’nin bir Collie olmasının nedeni tesadüflerden ibaret değil yani…

3. Rottweiler

Rottweiler, filmlerde kötü bir üne sahip. Ancak bu sağlam koruyucular, çevredeki en tatlı, en sadık aile köpeklerinden bazıları oluyor. Yabancılarla çekingen olabilirler ama insanlarını severler. Sonuçta senin de istediğin böyle bir dosta sahip olmak değil mi?

en sadık köpek4. Alman Kurdu

Alman Kurdu’nu bu listede görmek senin için sürpriz olmamıştır. Tabii yılların Türk dizisi Arka Sokaklar’ı izlediysen… Alman Kurdu sürülerine sadık ve o kadar akıllıdırlar ki, aynı zamanda en çok istihdam edilen ırklardan biridirler! 

5. Beagle

Beagle’lar filmlerde oldukça fazla ilgi gördüler, bu nedenle sadık olma konusundaki ünleri çoktan yayıldı. Bu arkadaş canlısı cins, yüzyıllardır birçok erkeğin en iyi arkadaşı olmuştur. Elbette, Snoopy’nin kendi işi vardı ama sonunda Charlie Brown’a çok sadıktı.

6. Akita

Japon kökenli bu büyük, ağırbaşlı köpekler uyanık ve cesurdur. Ancak, aynı zamanda çocuklara karşı sevecen ve sabırlıdır (yabancılara karşı soğuk olsa da). Kesinlikle bol miktarda erken sosyalleşmeye ihtiyaçları var. Yavruyken ayı yavrularına çok benzerler.

en sadık köpek

7. Labrador Retriever

Bu liste, bu özlü aile köpeği olmadan tamamlanmış sayılmaz. Ne de olsa onlar Retriever. Her zaman sana geri dönerler! Herkes bu girişken, çalışkan su köpeklerinin, sahiplerini her zaman ayaklarını yalamak isteyecek kadar sevdiklerini bilir…

8. Brittany

Bu eğlenceyi seven cins, onlara verdiğiniz iş ne olursa olsun yapmaktan hoşlanan ‘coşkulu bir işçi’dir. Birçoğu onları İspanyol olarak adlandırır, ancak aslında kişilik ve üreme açısından bir işaretçiye daha yakındırlar.

9. Boxer

Boxerlar çok uyanık ve aktiftir. Bu da onları mükemmel bir bekçi köpeği ırkı yapar. Bu sadık, sevimli dostumuzu kızdırmak istemezsiniz. Çünkü yabancılara karşı temkinlidirler.

en sadık köpek10. Dachshund

Küçük olmalarına rağmen, bu küçük sosis köpekleri sürülerini çok iyi korurlar. Dachshund’ların ailelerini ev yangınlarından ve hatta ayı saldırılarından kurtardığına dair çok sayıda hikaye var. Almanya’da porsuk avlamak için yetiştirildiler. 

11. Golden Retriever

Bu güler yüzlü, sabırlı, eğlenceyi seven, memnun etmeye hevesli, son derece eğitilebilir köpekler, insanların yanında olmayı severler. Golden Retriever’lar, hizmet ve terapi köpeklerinin yanı sıra aile hayvanları için sürekli olarak en popüler seçenekler arasında. Bu köpeğin takımında oynamasına izin ver. Pişman olmayacaksın.

12. Yorkshire Terrier

Bu cesur küçük cins, en küçüklerden biri olsa da en güçlülerinden biri. Sahiplerine çok bağlanırlar ve hızla yabancılara şüpheyle yaklaşırlar. 

13. St. Bernard 

Beethoven’dan bir şey öğrendiysek, o da St. Bernard’ların sevgi dolu, sadık aile köpekleri olduğudur. Bu tam anlamıyla sizi karda çığdan kurtaran ve boynunda viski taşıyan cins. EVET.

14. Bulldog

Bulldog inatçılığıyla ünlüdür. Ancak, sahipleri yakında size inatla aşık olduklarını anlayacaklardır. Bu onurlu cins, cesur ama sevgi dolu ve koruyucudur. Kırışıklıklarını kimin temizlediğini biliyorlar.

en sadık köpek15. Staffordshire Terrier

Staffordshire Terrier, ne pahasına olursa olsun memnun etmeyi amaçlar. Ne yazık ki, bu cins genellikle bir dövüş köpeği olarak seçilir. Çünkü onlara ne söylenirse onu yaparlar. Sorumlu sahipleri, birçok hayranı tarafından belgelendiği gibi, bu köpekleri kendinden emin, cesur ve sevgi dolu bulacaktır.

Paylaşan heymypet