Doğru Köpek Kuaförü Nasıl Bulunur?

Köpeğin için doğru köpek kuaförü bulman, onun bakımının en iyi şekilde olmasını sağlar. Bu da onu oldukça memnun eder. Peki, nasıl doğru kuaförü bulacağını biliyor musun? Birlikte öğreneceğiz!

doğru köpek kuaförü

 

 

Hiç banyo yapamasan, saçınızı yıkayamasan veya tırnaklarınızı kesemesen hoşuna gider miydi? Tabii ki değil! Şimdi köpeğinin nasıl hissettiğini hayal et. İyi bir bakım, yavru köpeğinin hayatının sağlıklı ve mutlu bir parçası. Dolayısıyla doğru köpek kuaförü bulmak da önemli bir faktör. Peki bunu nasıl yapacaksın?

Fırçalama gibi bazı bakım adımları evde yapılan şeyler. Bunu düzenli olarak yapmak sadece köpeğinin iyi görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda olası enfeksiyonlar açısından önlem almanı sağlar.

Yavru köpeğinizin ne kadar bakıma ihtiyacı olduğu birkaç faktöre bağlı. Kısa tüylü köpekler, yalnızca banyo ve fırçaya ve ara sıra tırnakların kesilmesine ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, uzun ve kalın tüylü köpekler, tüylerinin pislenmesine daha yatkın olur. Bu türler için profesyonel bir kuaförden yardım almak en iyisi. 

Profesyonel Köpek Kuaförüne İhtiyaç Duyulan Nedenler

Yoğun yaşamında, köpeğinin iyi görünmesini sağlamak için her zaman zamanının veya bilginin olmaması doğal. Bazı köpekler (örneğin, Cocker Spaniels) bu klasik görünümü korumak için özel kesimler gerektirir. Birden fazla keçeleşmiş tüyü çıkarmak için bakım şart olur. 

Bir bakım uzmanı, tüm bu durumlarda sana yardımcı olur. Zor durumlarda köpeğine nazik bir elle bakım yapmak için eğitildiler. Ancak, bakım yapan profesyoneller sihir yapamaz; köpeğinin asıl ihtiyaçlarını karşılamak sana kalmış.

doğru köpek kuaförüKöpek Kuaförünü Detaylıca Dolaş

Bir bakım seansına karar vermeden önce işletmeyi ziyaret et. Kuaförde iyi bakım yapıldığını gösteren bazı işaretler şunlar:

  • Aydınlatma yeterli mi?
  • Tesis temiz mi?
  • Tesis temiz kokuyor mu?
  • Personel bakıcıları, müşterilerini özenli ve profesyonel bir şekilde ele alıyor mu?
  • Köpekler ve kediler için kulübeler ayrı mı? Farklı cinsleri barındırmak için farklı boyutlarda mı?
  • Kurutma işlemi sırasında evcil hayvanların aşırı ısınması sürekli olarak kontrol ediliyor mu?
  • Evcil hayvanın sağlığı, aşıları, geçmiş ziyaretleri vb. ile ilgili kayıtları tutuyor mu?

Bakım Denemeleri ve Endişeleri

Köpeğin muhtemelen doğal olarak bakım yapılmasını kabul etmeyecek. Minik dostunun sürece alışması gerekiyor. Köpeğinin her yerine masaj yaparak başla. Böylece vücudunun her yerine dokunulmaya alışmış olur. Ardından, her gün birkaç dakika ekleyerek tüylerini taramaya başla.

İlk Randevudan Önce Yapman Gerekenler

Öncelikle, köpeğinin olası hastalıklara karşı aşılarının tam olduğundan emin ol. Pek çok kuaför, köpeğini müşteri olarak kabul etmeden önce mevcut aşıların kanıtını ister. Kısırlaştırılan köpeklerin daha sakin ve bakım yapılmaya daha toleranslı olma olasılığı daha yüksek olur. Ancak, köpeğin endişeli veya kıpır kıpırsa, bu hem köpeğin hem de çalışan için bakım yapmayı zorlaştırır. Bir kuaför onu kabul etmeden önce köpeğini sakinleştirmeye yardımcı olması için biraz zaman ayırmanı gerek.

Bakım gününü planladığın zaman evcil hayvanının sahip olabileceği olağanüstü gereksinimleri kuaföre bildir. Görevliyi köpeğinin vücudundaki hassas bölgeler hakkında uyarmak, hazırlanmalarına ve dikkatli olmalarına yardımcı olur.

Gelelim vedalaşma faslına. Köpeğini bakıma gönderirken vedalaşma faslını kısa tut. Köpeğini uzun ve ağlamaklı bir ayrılma ile strese sokar.

Paylaşan heymypet