Çocuklu Aileler İçin En İdeal 3 Kuş Türü

Çocuğun evde kuş beslemek istiyorsa, önce birtakım hazırlıklar yapman gerekir. Evinize bir kuş getirmeden önce, bakım gereksinimlerini ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya, gürültü seviyesindeki muhtemel artışa katlanmaya hazırlıklı olmalı ve maliyet faktörünü göz önünde bulundurmalısın. Ama belki de en önemlisi, çocuklarla iyi yaşayabilecek bir kuş türü seçmektir.

çocuklu aileler kuşlar

Bu kuş türleri çocuklu aileler için çok ideal. İşte çocuklara şahane arkadaşlık edecek kuş türleri…

1) SAKA

Sakalar ve kanaryalar, çocuklar için en iyi evcil kuşlar listesinde ilk sırada yer alır çünkü minimum etkileşim gerektirirler ve bakımları kolaydır. Küçük çocuklar özellikle bu kuşları severler çünkü seyretmek ve yumuşak cıvıltılarını dinlemek büyüleyici etkiye sahiptir. Sakalar genellikle insanlarla etkileşime girmeyi pek önemsemezler. Yani bir saka seçmeye karar verirseniz, birbirleriyle arkadaş olmaları için en az 2 tane edinin. Dahası, bazı insanlar sakalarını ve kanaryalarını ellerine konmaları için eğitebilseler de, bu kuşların çoğu kafeslerinden çıkarılmamalıdır. Eğer çocuğun gerçekten etkileşime girebileceği bir kuşu arzuluyorsa, saka yerine bir muhabbet kuşu veya papağan düşünebilirsin. Sakalar nezaket ve dikkat gerektiren çok hassas kuşlardır. Ve çocuklar için eğlenceli ve eğitici bir arkadaşlardır. Sakanın çocuğun için en ideal kuş olduğuna karar verirsen, yerel hayvan barınaklarına ve kurtarma gruplarına göz atmanı öneririz.

 

Ev Bitkileri

2) MUHABBET KUŞLARI

Muhabbet kuşları çocuklar için en ideal evcil kuşlar listesinde üst sıralarda yer alırlar. Bu renkli küçük kuşlar, ufaklıklar için çok eğlenceli dostlar olabilir. Etkileşimleri yüksektir, bakımı nispeten kolaydır ve konuşmayı öğrenebilirler. Nazik kişilikleri vardır ve genelde sahipleriyle oldukça güçlü bir bağ kurarlar, bu da onları çocuklar için harika bir arkadaş yapar. Çocuğun gerçekten en iyi arkadaşı olacak bir kuş istiyorsa bir muhabbet kuşu seçin. Birilerinin onları elleriyle beslemesine bayılırlar. Bununla birlikte muhabbet kuşları hala küçük ve hassastır, bu nedenle çocuklara güvenli kuş bakımı öğretilmelidir. Yeşil yapraklı bitkiler, sebzeler, biraz tohum ve formüle edilmiş peletlenmiş diyetten oluşan dengeli bir diyet gerektirir. Tam tohumlu bir diyet onlar için çok sağlıksızdır. Ortalama bir evcil muhabbet kuşu yaklaşık beş ila 10 yıl yaşar; sağlıklı bir diyet, uzun ömürlülüğünde anahtar rol oynar.

 

3) SULTAN PAPAĞANI

Sultan papağanları sakalardan ve muhabbet kuşlarından daha büyüktür, ancak yine de çocuklar için en iyi evcil kuşlardan biridir. Konuşmayı, ıslık çalmayı ve numaralar yapmayı öğrenebilirler, bu da onları çocuklar için şahane bir dost haline getirir. Sultan papağanları, onlarla etkileşime geçmeye zaman ayırabilen daha büyük çocuklarla iyi iş çıkarır. Kafes dışında geçirdikleri zamanın tadını çıkarırlar ve bakımları sakalardan veya muhabbet kuşlarından biraz daha fazla zahmetlidir.

Bakımla ilgili sorumluluklardan bazıları dengeli beslenmeyi, günlük taze su sağlamayı, kafesi temizlemeyi ve papağanla etkileşimi içerir. Çocuğun yaşına bağlı olarak bu görevleri tamamlarken gözetime ihtiyaç duysa da,  papağan gibi bir kuşa bakmaktan yine de çok şey öğrenebilirler. Evlat edinilebilecek birçok papağan var. Bir papağanın senin ve çocuğun için uygun olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bölgenizdeki hayvan barınakları ve evcil hayvan kurtarma merkezleri ile iletişime geçmeni öneririz. Kuş özellikle çocuklu aileler için en ideal evcil hayvan türlerinin başında gelir. Tüm gereksinimleri sağlayabileceğine inanıyorsan çocuğun için şahane bir dost edinmek için hiç bekleme deriz.

Artılarıyla eksileriyle en konuşkan kuşları derlediğimiz içeriğimize de göz atmayı unutma.

Paylaşan heymypet