Çocuklar Evcil Hayvan Sahiplenmek İstiyor!

2.000 ebeveynin katıldığı bir anket, çocukların 6 yaşından itibaren ayda ortalama 11 kez evcil hayvan sahiplenmek istediğini ortaya çıkardı.

çocuklar evcil hayvan

ÇOCUKLARDA HAYVAN SAHİPLENME

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, çocuklar evcil hayvan sahiplenmek istiyor. Ortalama bir çocuk; 18 yaşından önce ebeveynlerine  bir evcil hayvan sahiplenebilmek için tam 1.584 kez dil döküyor! 

Okul çağındaki çocukların 2.000 ebeveyni ile gerçekleştirilen bir anket, çocukların %74’ünün evcil hayvan istediğini ve 6 yaşından itibaren ayda ortalama 11 kez evcil hayvan sahiplenme talebinde bulunduğunu ortaya çıkardı. 

Bunca çaba elbette boşuna değil! İngiliz haber ajansı SWNS’ye göre, ebeveynlerin 2/3’si; çocukların ortalama 3 yıllık ısrarları sonunda dayanamayıp pes ediyor. 

ÇOCUKLAR TARAFINDAN EN ÇOK SAHİPLENİLMEK İSTENEN EVCİL HAYVAN: KÖPEK

OnePoll tarafından yürütülen ve Spin Master tarafından gerçekleştirilen anket, en çok tercih edilen evcil hayvanın köpek olduğunu ortaya koydu. Çocukların %78’i ebeveynlerine özellikle bir köpek istedğini belirtti. 

Çocuklar ebeveynlerine bir evcil hayvan sahiplenebilmek için durmaksızın dil dökerken; yapılan anket, çocukların bundan çok daha fazlasını yapmaları gerektiği sonucuna ulaştı.

Ebeveynlerin %78’i evcil hayvan sahiplenme yolculuğuna küçük adımlarla başlanması gerektiği görüşünde. Bu görüş, katılımcıların %25’inin çocuklarının canlı bir evcil hayvan almadan önce oyuncak bir evcil hayvana bakabileceklerini göstermesini istemelerinin nedenlerinden biri olabilir.

Ankete katılan ebeveynlerin %82’si, çocukların hayvanlarla tanıştırılmasının ve onlarla vakit geçirmesinin önemli olduğuna inanıyor. Evcil hayvanlarla büyümenin en büyük faydaları sırasıyla; nazikçe oynamayı öğrenmek (%58), öğrenme sorumluluğu (%57) ve dışarıda vakit geçirmeye teşvik edilmek (%46) olarak belirlendi.

Paylaşan heymypet