Hangi Burç Hangi Kediyle Anlaşabilir? Burçlara Göre Kedi Türleri

Burçlara Göre Kedi Türleri

KEDİ TÜRLERİ VE BURÇLAR

Sevgili Petastro Okuru,

Bu köşeyi düzenli takip ediyorsan insanlarla hayvanlar arasındaki burç uyumları konusunda değinmiş, ama burada “İlle de böyle olacak” diye bir kural olmadığını da belirtmiştim. Ardından köpek sahiplenmeyi düşünenler için burca göre köpek türleri rehberi hazırlamıştım.

Bu hafta bunun kedili olanını yapmaya ne dersin? İşte enerjisiyle, oyunculuğuyla, evcimenliğiyle burcuna en uygun kedi türleri…

KOÇ: SİBİRYA VE SİYAM

Bağımsız, özgüvenli Koçlar, enerjisi yüksek, eğlenmeyi seven kedilerle çok iyi uyum sağlarlar. Sibirya cinsi kediler de yetişkinliklerinde bile çocuk ruhlarını kaybetmediklerinden bu tanıma çok iyi uyarlar. Aynı zamanda çocuklu aileler için de Sibirya kedileri birebirdir.

Koç için bir diğer uyumlu eş de Siyam kedileri olur. Siyamların zekası ve sıcaklığı onları herkes için mükemmel bir kedi yapmakla birlikte uzun yaşam süreleri de bir ömür boyu beraberlik anlamına gelebilir.

BOĞA: AMERICAN SHORTHAIR VE RAGDOLL

En sadık burç olarak bilinen Boğalar bu özellikleri sayesinde American Shorthair ile çok iyi anlaşırlar. Bu sadık kedi türü insanını asla yarı yolda bırakmaz. Üstelik rahatlığı sayesinde kendi başına kalma konusunda da sorun yaşamaz. Özellikle başka hayvanların da olduğu evler için American Shorthair mükemmeldir.

Ragdoll kediler de güzelliğin peşinde koşan Boğaları kendine kolayca hayran edebilir. Bu tatlı ve hassas tür çok sevgi dolu olmasının yanında aynı zamanda çok da sosyaldir.

İKİZLER: VAN VE SİYAM

Eğlenmeyi ve sosyalleşmeyi çok seven Van kedileri, İkizler burcu insanlarını çok mutlu edebilirler. “Yüzen kedi” lakabını hak eden Van kedileri karada da suda da mutlu olurlar. Oyunculukları bazen yaramazlık seviyesine ulaşsa da, tereddütsüz sadakatleri ve sevgi dolu doğaları ile Van kedileri İkizlerin gönlünü kolayca kazanabilir.

Siyam kedileri İkizler için de çok uygun bir eşleşmedir. Tıpkı İkizler insanları gibi Siyamlar da bazen heyecanlı ve gürültücü, bazen de sessiz sakin olabilir. Üstelik yine ikizler gibi bu kediler de insanlarla birlikte vakit geçirmeyi çok severler.

Burçlara Göre Kedi Türleri

YENGEÇ: SOMALİ VE MAINE COON

En duygusal burçlardan biri olan Yengeç için gerçekten hassas bir kedi gerekirse doğru adres Somali kedileridir. Hem şefkat deposu hem de oyuncu olan bu kediler Yengeçleri kabuklarından çıkarmaya da yardımcı olur. Meraklı ve etkileşimci bu kedi sürekli insanıyla birlikte vakit geçirmekten hoşlanacaktır.

Aileye de çok önem veren yengeçler Maine Coon gibi narin, adanmış bir türle çok mutlu olabilir. Bu yumuşak huylu kedi herkesle anlaşır ve insan ailesiyle güçlü bir bağ kurmak ister. Yengeçlerin içgörülü koruyucu doğası Maine Coon’un ihtiyacı olan ilgiyi görmesini sağlar.

ASLAN: İRAN VE TOYGER

Kendini burçlar aleminin kralı ilan eden Aslanlar için İran kedileri mükemmel bir seçim olabilir. Yüksek standarları olan ve ilgi odağı olmak isteyen İran kedileri karşısında, Aslan burçları bütün cömertlikleriyle ellerinden geleni yapacak durumdadır.

Vahşi bir kediyi evcilleştirebilme kudretine sahip aslanlar için Toyger kediler de mükemmel bir eşleşmedir. Hem dost canlısı hem de dışa dönük olan bu kedilerin bolca okşama ve oyuna çevirebileceğin rahat bir yanı da bulunur.

BAŞAK: NORVEÇ ORMAN KEDİSİ VE MAINE COON

Norveç masallarında bile adı geçen Orman Kedisi’nin yeni tanıştığı insanlara güven duyması zaman alabilir ama bu bir kez güvenini kazandığında ömür boyu sürecek sadık bir dostluğun da başlangıcı anlamına gelir. Aynı seviyede sadık ve şefkatli Başak da yabancılarla zor kaynaşma konusunda aynı böyledir.

Maine Coone da bağlılıktan korkmayan ve talepkar bir kediyle fazlasıyla başa çıkabilecek Başak için uygundur. “En köpek gibi kedi” sıfatı yakıştırılan Maine Coone’u dışarıda yürüyüşe götürebilir, birlikte kemirgen avına çıkabilirsin.

TERAZİ: MAVİ RUS KEDİSİ VE PIXIEBOB

Zeki, içe dönük Mavi Rus Kedisi, terazi için uygun bir seçimdir. Kültür ve yaratıcılık bu burç için çok önemlidir ve Mavi Ruslarda aradığını bulabilir. Terazilerin ihtiyaç duyduğu yalnız zaman bu kedilerle birlikte daha da tatlı olabilir.

Hayatının ilk dört yılı boyunca yavru boyutlarında kalan Pixiebob, akıllı, rahat, dost canlısı ve aktif bir kedidir. Bu özellikleriyle de Terazi’nin gönlünü çalmaya müsaittir.

AKREP: MAVİ RUS KEDİSİ VE AVRUPA BİRMAN KEDİSİ

Mavi Rus kedileri Akrepler için de uygun bir türdür. Narin kalplerinin yanında gerektiğinde seslerini çıkarmaktan da çekinmeyen bu kediler, zodyakın liderlerinden Akrep’le çok uygundur.

Sadık Akrepleri tanımak ise biraz zaman ister. Aynı şey Avrupa Birmanları için de söylenebilir. Bu şefkatli ve oyuncu kedi ailenin bir kez parçası olduktan sonra ise vazgeçilmez hale gelir.

Burçlara Göre Köpek Türleri

YAY: KHAO MANEE VE BURMİLLA

Tayland asıllı Khao Manee oyuncu ve meraklı bir kedidir. Tıpkı Van kedisi bir bir gözü mavi bir gözü yeşil olan Khao Manee ile Yay arasındaki ilişki için il görüşte aşk demek yanlış olmaz.

Birman ve Çinçilla İran kedisi kırması olan Burmilla da farklı olmayı seven Yaylar için uygundur. Şefkatli ve uysal olan Burmilla’nın sosyalleşmeyi seven bir yanı da vardır. Çok talepkat olmaması da Burmilla’yı Yaylar için uygun bir kedi yapan detaylardandır.

OĞLAK: DEVON REX VE KORAT

Zodyakın en sabırlı burcu olan Oğlaklar ödüllendirilmek için çok beklediklerinden eğlenceyi kaçırabilirler. Aktif ve oyuncu bir kedi olan Devon Rex, Oğlakları neşelenip anı yaşamaya yönlendirebilir, insanının hayatına biraz yaramazlık katabilir.

Tayland’da şans getirdiğine inanılan Koratlar da aileyi çok önemseyen Oğlaklar için çok uygundur çünkü insanlarla kurduğu güçlü bağlarla bilinirler. Oğlak insanına çekici gelen bir zeka, merak ve sadakat taşırlar.

KOVA: BİRMAN VE İRAN KEDİSİ

Kovalar yardımsever, güvenilir, sadık ve sevgi dolu kişilerdir. “Burma’nın kutsal kedisi” olarak Birmanlar da aynı özellikleri taşır. Suyu da seven bu kedi, meraklı ve insan canlısı olsa da fazla meraklı olmayışıyla da sevgi toplamayı başarır.

Ancak her şeyin ötesinde bir özgür ruh olan Kova için fazla sorgulamayan bir kedi gereklidir. Ayakları yere basan sakin İran kedileri insanlarından fazla beklenti taşımazlar. Bu nedenle Kovayla kolay çok uyum sağlarlar.

BALIK: OCICAT VE PIXIEBOB

Tatlı ve dost canlısı doğasıyla Ocicat, şefkatli balıklar için mükemmel bir dost olabilir. Vahşi bir kedinin kürkünün içinde çok evcil bir kedi olarak tanımlayabileceğimiz Ocicat’ler bu özellikleriyle de çok çekicidir.

Duygusallıklarıyla bilinen Balıklar, hayal kurarken de epey zaman geçirebilir. Bu rahatlama anları için Pixiebob mükemmel bir eşlikçidir. Evin çocuklar dahil tüm üyeleriyle çok iyi anlaşabilir.

 

Paylaşan Petastro