Burçlara Göre Evcil Hayvan Ebeveynliği Tavsiyeleri

Hangi burçlar hayvanlarla iletişim kurarken ne tip sıkıntılar yaşarlar? Burcunuza göre evcil hayvanınızla iletişiminizde sizi neler bekliyor?

GÖKYÜZÜ

Sevgili Petastro Okuru, 

Burçlara göre hayvan ebeveynliği konusuna geldik. Şimdiye kadar hep hangi hayvanlarla veya türlerle uyumlu olduğuna dair yazılar kaleme almıştım. Artık kararını netleştirip bir hayvan sahiplenmiş olduğunu düşünüyorum. O yüzden, bu sefer sana burçlara göre evcil hayvan ebeveynliği sürecinde yıldızların ve gezegenlerin önüne neler çıkarabileceğini anlatmak istedim. Dikkatlice dinlersen, okumalarım işini kolaylaştırabilir ve hem dostunu, hem de seni mutlu edebilir.

BURÇLARA GÖRE EVCİL HAYVAN İLETİŞİMİ

Koç (21 Mart – 19 Nisan) 

Koçlar enerjik yapılarıyla sürekli oradan oraya koşuşturmak isterler – tıpkı ufak şirin köpek yavruları gibi! Bu sayede patili dostlarının enerji seviyesini yakalayarak onların gereksinimlerini kolaylıkla karşılarlar. Kararlı ve güçlüdürler fakat  zaman zaman sabırsız ve çocuksu tavırlar da gösterebilirler. Hal böyle olunca, tezcanlı yapılarından ötürü patili arkadaşlarıyla etkileşimleri derin ve yeterli olmayabilir. Didişmekten ve meydan okumaktan hoşlandıklarından dolayı, ilk olarak hayvanlarını bu konularda iyice bir eğitmeleri gerekir, bunun için gereken şey de sabırdır. Kendilerine eğitimi kolay, enerji seviyesi yüksek ve inatçı (çivi çiviyi söker derler) patili dostlar dilerim!

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

İnce eleyip sık dokuyan tavırları ve detaycılığı, boğalara evcil hayvan konusunda oldukça faydalıdır. Mesela, bir hayvanı sahiplenemden önce burçlara göre hayvan ebeveynliği nasıl yapılır diye dikkatlice araştırırlar, böylece onların sayesinde barınaklar terk edilmiş evcil hayvanlarla daha az dolar. Fakat detaycılık onları zaman zaman sabit fikirliliğe sevk eder ve direttikçe diretirler. Böylece hayvanlarıyla sürekli inatlaşır hale gelebilirler. Yine de keyifçi, sahiplenici ve tutkulu doğaları sayesinde bu problemleri hızlıca çözüp patili dostlarının mutluluğuna adanmış hallerine geri dönerler. Kendilerine heyecanlı, zeki ve enerjik patili arkadaşlar dilerim!

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizlerin genel ruh halleri gergin ve tetiktedir, doğru ama aynı zamanda uyumlu ve beceriklidirler de. Bu hal, ortaya şöyle ilginç bir durum çıkarır: Patili dostlarının ihtiyaçlarını karşılama ve kendilerini güç durumlara soktuklarında onlara yardımcı olma konusunda oldukça başarılı olan ikizler, bir yandan da tetikte havalarıyla hayvanlarını gererler. O yüzden, birçok insanın alışageldiği ebeveyn modellerinden hallice bir yapıları olabilir. Yine de meraklı ve zeki yanlarıyla onların gerginliğini almasını bilirler.  Biz kendilerine, zeki ve problem çözme kabiliyeti yüksek, aynı zamanda da biraz umursamaz patili dostlar dilerim!

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeçler dünya çapında tanınmış bir duygusallığa sahiptir. Bu yüzden hayvanlarına sürekli sevgi gösterebilir, hatta onlara sarılıp uzun uzun içlerini dökebilir, ağlayabilirler. Bu duygusallık sayesinde patili dostlarının ihtiyaçlarına oldukça dikkat ederler. Sevgi dolulardır evet ama bunu abartırlarsa, hayvanlarını şımartabilirler. O yüzden her canlının arasında olması gereken doğal mesafeye çok dikkat etseler iyi olur. Kendilerine duygusal yoğunluklarını kaldırabilecek seviyede sevgi dolu, lider veya bağımsız davranışlar göstermekten çekinen patili dostlar dilerim!

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Güven veren, sevgi dolu ve sıcak kalpleriyle aslanlar evcil hayvan ebeveynliği için oldukça uygundur. Aynı zamanda ateş elementlerine, hayvanlara aile ferdi gibi davranmak oldukça kolay gelir. Yüksek enerjileri sayesinde ilgi talep eden patili dostlar edinebilseler de, zaman zaman kendilerini ön plana koydukları görülür. O yüzden, bazen hayvanların kendilerinden önde gelmesi gerektiğini hatırlamaları gerekir. Ortada bir partnerlik ve denklik olduğunu benimsedikleri takdirde, patili arkadaşlarının bakımı onlar için kolaylaşır. Kendilerine tıpkı kendileri gibi zaman zaman bencil ama yüksek enerjili ve sevgi dolu patili dostlar dilerim!

burçlara göre hayvan

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Pratik, temiz ve kaostan haz etmeyen yapıları sayesinde başaklar kontrol edemeyecekleri şeyleri iyi fark ederse çok iyi evcil hayvan ebeveynliği yapabilirler. Her ne kadar temizlik hastası olmak evde bir hayvan varken olası bir dezavantaja dönüşebilse de, patili dostlarına duydukları derin sevgi onların yardımına yetişir. Sadık ve derin bağlar kurmayı seven başaklar, hataya ve aksiliğe biraz tahammül edebilirlerse evcil hayvan ebeveyni olarak oldukça uygundur. Kendilerine temizliği ve bakımı kolay, sıcakkanlı dostlar dilerim!

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim) 

Teraziler herkesle anlaşabilir ve en sosyal burçlardan biri olduğu için onlarla eğlenceli vakit geçirmek kaçınılmazdır. Böylece  özellikle eğer köpek sahipleriyse hemen patili dostlarına yeni arkadaşlar edinebilirler. Şayet kedi sahiplenmişlerse, kedi dostlarının ihtiyaç duyduğu arkadaşlığı seve seve yaparlar. Fakat bu güzelliklerin bir götürüsü de mevcut. Teraziler yoğun programlarından ve yetişmeleri gereken buluşmalardan vakit ayırıp patili arkadaşlarına vakit ayıramama tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar düzenli olarak. Kendilerine ne yalnızlık ne de yoğun sosyallikle problemi olan, ayak uydurma yetenekleri gelişmiş patili dostlar dilerim!

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Yoğun hisler, zaman zaman ürkütücü içgüdüler ve altıncı hislerle akrepler; neredeyse hayvanlarla birebir  iletişim kurmaya çabalamaktan zevk alırlar. Bu sayede hayvanlarının karakterini hızlı şekilde çözüp buna göre hareket edebilirler. Fakat aman dikkat, patili dostlarına karşı biraz daha alttan alan bir tavır sergilemeleri herkes için daha faydalı olur. Kin tutma alışkanlıklarına istinaden, patili arkadaşlarının hayvan olduğunu arada unutmasalar iyi olur. Kendilerine duygusal zekası yüksek, sosyal ve uzun süre kızgın kalamayacakları kadar şebek patili dostlar dilerim!

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Bir evcil hayvana sahip olmak büyük bir sorumluluk ve bu burç, zaman zaman sergilediği sorumsuz tavırlarıyla da biliniyor. Özgürlük düşkünlüklerini ve hayvanların kendi kendilerine bakamayacağını da göz önüne aldığımızda, yayların işi biraz zorlaşır diyebiliriz. Fakat gezmeyi tozmayı seven yapılarına ve maceracı ruhlarına evcil dostlarını da katabilirlerse, o zaman harika bir ebeveyn haline gelebilirler. Neşelerini ve coşkularını paylaşabilecek kapasitede, en az onlar kadar özgürlük düşkünü patili dostlar dilerim kendilerine!

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlaklar pratik, azimli, sabırlı ve disiplinlidir. Bu yüzden evcil hayvan sahiplği için güvenilir adaylar olurlar. Fakat katı, soğuk, mesafeli ve antisosyalliğe yatkın halleri, patili dostlarıyla ilgili alınması gereken sorumluluklarında aksamalara sebep olabilir. Bu yüzden yapabilecekleri en iyi şey, tıpkı kendileri için yaptıkları gibi, haftalık bir çizelge ile dostlarının bakımını üstlenmeleri olur. Güvenilir ve problem çözme odaklı yaklaşımları onlar için büyük artı iken, hayvanlarına karşı mesafeli kalma riskine de dikkat etmeleri gerekir. Kendilerine bakımı kolay, sorumlulukları alındığı takdirde kolay bağlanan eğlenceli patili dostlar dilerim!

Kova (20 Ocak – 18 Şubat ) 

Kovalar arkadaş canlısı, dürüst ve sadık olurlar. Bunlar, bir evcil hayvan sahibi için oldukça olumlu özelliklerdir. Negatiflik yaratabilecek yönleri ise duygusuz ve kopuk yanlarıdır. Bu yüzden hayvanlarıyla yeterli empati yapamayıp umursamaz olabilirler. 

İnsancıl ve hayvansever yanları, asi ve özgür ruhlarıyla çatışmaya girerse sahiplendikleri patili dostlarının kafasını karıştırabilir. Yine de sosyallikleri, onların bu tarz problemleri aşmalarında yardımcı olur diye tahmin edip, kendilerine özgür ruhlu, duygusal ihtiyaçları çok olmayan fakat buna rağmen girdiği ortamlarda dikkati üzerine çekmesini bilen patili dostlar dilerim!

Balık (19 Şubat  – 20 Mart)

Duygular söz konusunda olduğunda, akla ilk balık burcu gelir. Duygusal iniş çıkışları, tıpkı insan arkadaşları gibi hayvan dostları için de takip etmesi zor bir durum. Fakat empatik, vicdanlı, duyarlı ve yardımsever doğaları onları hayvan sahibi olmak için güçlü bir aday haline getirir. Sezgiselliklerini de işin içine kattığımızda, hayvanlarının en yakınları haline gelirler. Ama hassas, kırılgan ve bağımlı yönleri bazen patili dostlarına söz geçirme konusunda onları bir adım geriye atabilir. Onların hassasiyetlerine uyum sağlayabilecek, esnek doğalı patili dostları olmasını dilerim kendilerine!

 

Hangi Burç Hangi Kediyle Anlaşabilir? Burçlara Göre Kedi Türleri içeriğimizi okumadan geçmemeni öneririz.

Paylaşan Petastro