Anne Kedi Yavrularını Doktora Götürdü. İzmir’de Akılalmaz Olay

İzmir’in Karabağlar ilçesinde görenleri şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Annelik duygusunun hayvanlarda da insanlardan farksız şekilde yaşandığına tanıklık edenler duygu seline kapıldı. Olayın aslını, detaylarını birlikte inceleyelim.

anne kedi yavrularını doktora götürdü
Görsel temsilidir.

Anne kedi yavrularını doktora götürdü! Karabağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi. Anne kedi yaptığı doğumun ardından hasta olan yavrularını doktora götürdü. Sağlık çalışanları görevlerinin başındayken, kapıdan yavrusunu ağzında taşıyan bir anne kedi girdi.

Görenler şaşkınlık içerisinde ne olup bittiğini anlamaya çalışırken, anne kedi uzun süre çaresizlikle miyavlayarak yardım istedi. Yeni dünyaya gelen yavrunun gözleri enfeksiyon kapmıştı ve açılmıyordu. Doktor ve hemşireler hemen gereken ilk müdahaleyi yaptılar.

Anne kedi ertesi gün aynı hastalıktan muzdarip diğer bebeğiyle geri döndü. Sağlık çalışanları anne kediyi tanıdıklarını, beslediklerini, ancak hamile olduğundan ve doğum yaptığından haberdar olmadıklarını söyledi.

İlk müdahale sonrası gözleri açılan yavrular İzmir Uzundere’de bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne gönderildi ve tedavileri orada devam etti. İyileştiklerindeyse kısa sürede sahiplendirildiler. Anne de, yavrular da şu an yeni yuvalarında hayatlarına devam ediyorlar…

Şaşkınlık uyandıran haberin detaylarını videoda birlikte izleyelim:

Paylaşan heymypet