Amerika Papağanı Melezleri

Amerika papağanı melezleri, diğer Amerika papağanı türlerine benzemez. Bunlar, kesinlikle renk ve evcil hayvan kalitesi için yetiştirilen birçok popüler Amerika papağanı türünün melezleridir.

Amerika papağanı melezleri ve diğer papağanların melezleştirilmesi, her iki taraftan da güçlü argümanlar çeken tartışmalı bir konudur. Bazı kuş severler, ana türlerin “saf” kan bağlarını bulandırabilecekleri için melezlerin yetiştirilmemesi konusunda ısrar ederler. Diğerleri, melezlerin daha güzel, daha zeki ve bazı durumlarda, yetiştirildikleri saf türlerden daha az hastalığa eğilimli olduğunu iddia ediyor. Her iki durumda da, melez Amerika papağanları burada ve dünyanın her yerindeki kuş severlerin evlerine ve kalplerine uçtu. En popüler melez Amerika papağanı türlerine bir göz atın: Şüphesiz bunların dünyanın gördüğü en güzel papağanlardan bazıları olduğu konusunda hiçbir tartışma olmamalıdır.

Catalina Amerika Papağanı

Oldukça zeki, Catalina Amerika papağanı eğitime iyi yanıt verir. Birkaç numara yapması öğretilebilir. Sosyal kuşlar olarak, mutlu, uyumlu evcil hayvanlardır. Sahipleriyle bağ kurmak için yeterli zaman harcamalıdırlar. Bir Catalina Amerika papağanı evlat edinmek istiyorsan, yeni kuşunla geçirmek için bolca boş zamanın olduğundan emin ol. Bu papağanlar etkileşimle gelişirler. İhmal edilirlerse veya görmezden gelinirlerse depresif ve yıkıcı olurlar.

Harlequin Amerika Papağanı

Melez Amerika papağanı sahibi insanlar “her iki dünyanın da en iyisine” sahip olduklarını iddia ederler. Harlequin Amerika papağanı neden böyle hissettiklerine iyi bir örnektir. Bir Harlequin (mavi, altın rengi ve yeşil kanatlı bir Amerika papağanı) sahiplenilmesi gereken rahat ve sevecen kişilikleri olan papağanlardır. Harlequin Amerika papağanı, çoğu papağan gibi hayal kırıklığı anlarına sahip olsa da, dengeli ve sakin bir tavırla büyük bir kuş isteyenler için iyi bir seçimdir.

Camelot Amerika Papağanı

Camelot, Scarlet Amerika papağanı ve Catalina’nın (aynı zamanda yarı Scarlet Amerika papağanı) melezi olduğundan, Scarlet Amerika papağanı ile aynı kişilik özelliklerinin ve tavırlarının çoğuna sahiptirler. Akıllı ve duyarlı olan bu kuşların, mutlu ve uyumlu evcil hayvanlar olmak için bol miktarda sosyalleşmeye, etkileşime ve zihinsel uyarıma ihtiyacı vardır. Evcil kuş sahibi için bir Camelot Amerika papağanı, uysal ve sevecen bir arkadaştır.

Diğer Melez Amerika Papağanı Türleri

-Buffon

-Buffwing

-Calico

-Kaloşua

-Kapri

-Flame

-Harligold

-Jübile

-Maui Gündoğumu

-Maui Gün Batımı

-Milisinth

-Miligold

-Rubalina

-Yakut

-Yonca

-Yıldız ışığı

-Tropikana

-Yeşil

Yeni melezleri tanıtma olanakları neredeyse sonsuzdur. Her gün ortaya çıkan farklı türler vardır. Bu kuşlar kuşkusuz güzel evcil hayvanlar olsa da, melez papağanların yetiştirilip yetiştirilmemesi konusundaki savaş devam ediyor.

Paylaşan heymypet