3 Boyutlu Dev Kedi Tokyo’yu Alt Üst Etti!

Sadece Tokyo’yu alt üst etmekle kalmadı, bizim de ağzımızı açık bıraktı… Şehirde bu 3 boyutlu dev kedi ile birlikte yaşamak gerçekten ilginç bir tecrübe olurdu herhalde. Kafanı kaldırdığında onu izlemeden durmak neredeyse imkansız!

3 boyutlu dev kedi

Şimdi 3 boyutlu dev kedi dediğimiz tam olarak ne oluyor? Hadi nasıl gözüktüğünü anladık, peki o kedinin orada ne işi var? Başlığı okuyan herkesin aklına muhtemelen bu iki soru gelmiştir. Açıkçası bize olan tam olarak buydu. Japonlar yine ne tür bir tuhaflığın peşinde diye merak ettik. Fakat kedinin neden orada olduğunu anlayınca onlara saygımız birkaç kat daha arttı. Meğer bu kocaman patili dostumuz, bizi biraz daha neşelendirmek için oradaymış!

İlk olarak kafalardaki soru işaretlerini giderelim: hayır, kedi herhangi bir ürünü tanıtmıyor. Tokyo sakinleri dostumuza net bir isim vermedi henüz. Yine de bazıları, Shinjuku metrosunun çıkışında yer aldığı için ona “Shinjuku çıkışındaki kedisi” diyor. Dostumuzun orada bulunmasının tek sebebi ise, COVID. Evet evet, 3 boyutlu dev kedi dünyayı esir eden virüs ve yarattığı mutsuzluk yüzünden orada. İnsanların neşeye özellikle ihtiyaç duyduğu bu günlerde bir Japon markası Tokyo sakinlerinin yüzünü biraz güldürmek istedi. Ortaya da bu şirin mi şirin dijital patili dostumuz çıktı!

3 BOYUTLU DEV KEDİ MUTLULUK DAĞITIYOR

LED ekranların bir araya getirilmesiyle hayat bulan patili dostumuz, saatte birkaç kere kendini halka gösteriyor. Yaptığı hareketlerin hiçbir bağlantısı ya da mantığı yok. Yani tıpkı gerçek kediler gibi… İşin şakası bir yana, en azından insanların gülümsemesini sağlamak açısından gerçek kedilere benziyor bu billboard.

Billboardı yaptıran şirketin yöneticilerinden biri, “Bu kediyi yaptırmamızın arkasında birçok neden var. Ancak en büyüğü, korona yüzünden dünyanın daha keyifsiz bir yer haline gelmesi. Biz de bu keyifsizliği dağıtmayı amaçladık. İnsanların da buna ihtiyacı varmış anlaşılan. Çünkü saatte birkaç kere ortaya çıkıp 10 saniyeliğine kendini gösteren kedimizi izlemek için kuyruk oluşturuyorlar. Bu da ne kadar doğru bir noktaya parmak bastığımızı gösteriyor bize.” dedi.

Patili dostumuz gece 1’den sabah 7’ye kadar günün yorgunluğunu atmak için uykuya dalıyor.

Kedilerin saçtığı mutluluğu herkese yayarak koronanın etkilerini azaltmak… Harika bir fikir öyle değil mi? Böylesine yaratıcı yöntemler hayvanların hayatlarını kurtarmak için de kullanılabilir. Tabii bir billboard değil ama, hayvansever BatMan bunun net bir örneği! Onun hikayesini de buradan okuyabilirsin.

Paylaşan heymypet